Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Hakkımızda

İlhan & Yavuztürk Hukuk Bürosu, 1974 yılında Konya’da kurulan ve faaliyetlerine hala bu şehirde devam eden İlhan Hukuk Bürosu’nun, ikinci nesil avukatları tarafından, 40 yılı aşkın bilgi ve tecrübeyi özellikle uluslararası alanda temsil etmek amacı ile İstanbul’da kurulmuştur.

İlhan & Yavuztürk, bir hukuki hizmetin en üst seviyede sunulabilmesi için, o işin uygulama ve teorideki uzmanları tarafından beraberce yapılması gerektiğine inanmaktadır. Bu sebeple, diğer hukuk bürolarından farklı olarak, Büro’nun ekibi içerisinde avukatların yanı sıra her uzmanlık alanı için çok sayıda danışman akademisyen bulunmaktadır. Verilen hukuki hizmetlerde, prensip olarak, görevli avukatın yanında bir danışman akademisyen de sürece dâhil edilmektedir. Bu şekilde hizmet iki farklı bakış açısı ile yürütülerek, her aşamasında pratik ve teorik açıdan değerlendirilip müvekkilin ihtiyaçlarına en doğru cevabı veren hukuki sonuca göre şekillendirilmektedir.

Büro’nun bu özgün çalışma sistemi icra takibi gibi en temel hukuk işlerinden, uluslararası nitelikli karmaşık uyuşmazlık çözümlerinin yürütülmesine kadar geniş bir iş yelpazesinde uygulanmaktadır. Bu aşamalarda dikey değil yatay bir çalışma sistemi benimsenmektedir. Bir hukuki sürecin yürütülmesinde, o an hangi uzmanın desteğine ihtiyaç duyuluyorsa, avukatlık kıdemi veya akademik unvan ayırt edilmeksizin, o iş için en doğru hukukçu sürece katkı sağlamaktadır.

İlhan & Yavuztürk yurt içi ve yurt dışında dayanışma içerisinde olduğu diğer bürolar vasıtası ile hizmetlerini İstanbul dışında da sunmaktadır. Büro’nun özellikle Konya ve Antalya çevresinde hizmet veren İlhan & Yavuztürk Hukuk Bürosu ile yakın işbirliği devam etmektedir. Ayrıca, Washington (DC), New York City, Miami, Rotterdam ve Sao Paulo gibi pek çok önemli şehirde yer alan önemli hukuk büroları ile sıkı bağlantıları mevcuttur.

İlhan & Yavuztürk Hukuk Bürosu ekibinde yer alan bazı hukukçuların birden çok baroya üyeliği bulunmaktadır.